Zëvendëspresidenti i Juventusit, Pavel Nedved foli për Sky Sport pas shortit të play-offit të Europa League, me bardhezinjtë përballë Nantes:

“Ata janë të 16-të në Ligue 1, por kjo nuk do të thotë asgjë sepse ne do të luajmë në vitin e ri dhe kjo kohë do të nevojitet. dhe ata edhe ne të rregullojmë gjërat.”

Më pas ai foli për momentin që po kalon Juventusi:

“E kemi përballur mirë ndeshjen e fundit ku nuk kemi pësuar gol, ka shumë lëndime por ata që kanë dalë në fushë së fundmi kanë bërë shumë mirë.  Të rinjtë, një siguri shtesë?  Absolutisht që po, ky detyrim në fund ishte pozitiv sepse të rinjtë kaluan një kohë të rëndësishme.  Kemi gjetur lojtarë që me siguri do të jenë pjesë e këtij Juventusi.  Rikthimi i lojtarëve të vendosur do të na lejojë të bëjmë shumë më mirë, mund të jetë jo një ndalesë e mallkuar, por një ndalesë e bekuar.  Që nga Cherubini e poshtë, të gjithë kanë qenë të mirë në këto investime.  Kërcimi në ekipin e parë nuk është aq i gjatë edhe falë ekipit të dytë, shumë shumë i rëndësishëm”.

Së fundi, ai e mbylli fjalën duke folur për rritjen e Kosticit:

E dinim se mund të merrnim një lojtar të rëndësishëm, ai kishte vështirësi në fillim, por tani po tregon se çfarë vlen në një rol ideal për të, duke thënë se Kampionati italian është edhe më i komplikuar nga pikëpamja taktike”.