Newcastle është në bisedime me Borussia Dortmund për sulmuesin Paco Alcacer (1993), raporton The Sun.

Spanjolli Alcacer ka parë që koha e tij e lojës të zvogëlohet këtë sezon dhe shanset e tij për minuta janë ulur më tej nga shfaqja e fundit e Erling Haaland.

Në nevojë të dëshpëruar të golashënueseve, Newcastle është i gatshëm të bëjë një ofertë prej 25 milionë stërlinash (30 milion eurosh) për 26-vjeçarin.