Ish-anëtari i Oasis, një tifoz i madh i Manchester Cityt, shpreson të shohë një finale të mundshme të Champions League kundër Interit.

Noel Gallagher kurrë nuk i ka grirë kolegët e tij të industrisë muzikore ose dikë që nuk i pëlqen.  Si në botën e tij, në të cilën ai u bë i famshëm si një anëtar themelues i Oasis së bashku me vëllain e tij Liam, frontmen i grupit Britpop simbol i viteve ’90 dhe fillimi i viteve 2000.

Ai nuk ka qenë kurrë i butë as ndaj kundërshtarëve të Manchester Cityt, një prej dashurive të tij të mëdha, unike në futboll.

I intervistuar nga Sky Sport, ai shprehu preferencën e tij për një finale të mundshme të Champions League, e arritur vetëm një herë nga Citizens (humbje kundër Chelseas).

Kë do të doja? Interi, nuk është shumë i mirë. Lukaku është i tmerrshëm”, – theksoi Noel Gallagher në kuadër të ndeshjeve të radhës në Champions League, të cilat në teori mund të japin vetëm një finale mes milanezëve dhe klubit britanik.

Manchester City është rikthyer nga 3-0 bindëse ndaj Bayern Munichut në ndeshjen e parë të çerekfinaleve, ndërsa Interi mundi Benfikën 2-0: të dy duket se po shkojnë drejt gjysmëfinaleve.  Në anën e djathtë të tabelës, Qytetarët mund të sfidojnë Real Madridin dhe Chelsean, me Blancos në avantazh 2-0.

Nga ana tjetër, siç dihet, Interi do të përballet me Napolin dhe Milanin nëse kalojnë raundin e parë:

Për mendimin tim, Napoli është pak më i fortë se Milani, por të gjithë italianët kanë tifozë fantastikë që krijojnë atmosfera të pabesueshme. Finalja më e mirë mund të jetë kundër Napolit sepse ata kanë tifozë fantastikë dhe të zhurmshëm”.

Fjala në fushë, e marta 18 dhe e mërkura 19 do të vendosin fatin për dy gjysmëfinalet e Champions League 2022/2023.