Gjatë spektaklit të mbrëmshëm (të martën) të Big Brother VIP Albania janë krijuar disa debatet të tjera mes banorëve të shtëpisë së famshme.

Aktorja Olta Gixhari dhe moderatorja Kiara Tito prej ditësh kanë acaruar raportet me njëra-tjetrën dhe të dyja u përballën sërish mbrëmë.

Nuk e shoh Kiarën të fuqishme, mendon që është lojtare e fortë dhe po luan bukur. Kiara deri këtu erdhi prej Luizit. Nëse Kiara do ishte vetëm dhe nuk do të kishte këtë historinë e dashurisë me Luizin do të ishte duke na parë nga televizori”, – ka thënë Olta ndër tjera ditëve të fundit.

Një tjetër debat mes tyre u krijua edhe pas ndarjes së punë të shtëpisë që e bëri Kiara pasi u zgjodh si lidere nga banorët.

Olta ka insistuar që reagimet e ashpra të Kiarës po vijnë për shkak që aktorja është në nominim dhe dëshiron që ta nxjerr keq.

Megjithatë, në debatin e zhvilluar sonte Kiara i ka kërkuar Oltës ndjesë për ngritjen e tonit të zërit ndaj saj.

“Kur kemi pasur ato situata që jam nervozuar më shumë sepse tani që i rishoh i kërkoj ndjesë nëse mund ta kem ngrituri tonin e zërit, jam kam thënë se realisht i kam ndjerës në moment edhe si kritikë edhe për të ia vënë disa kufij sepse Olta bënë disa batuta në vende të gabuara që më prekin, jam ndjerë keq sepse ne i kemi ndërprerë marrëdhëniet e afërta që më parë i kishim”, – u shpreh Kiara në anën tjetër.

Megjithatë, të dyja nuk e kanë mohuar se pas përfundimit të BBVA mund të ketë një shoqëri mes tyre.