Para pak mimutash përfundoi shorti i grupeve në Champion League. Spikatin përballjet Inter-Real, Bayern-Barcelona, Chelsea-Juventus dhe Manchester City-PSG.  Milanit i ka qëlluar grup i hekurt me Atletico Madrid, Liverpool dhe Porto.

Ja grupet e plota:

GRUPI A
Manchester City, PSG, Leipzig, Club Brugge

GRUPI B –  
Atletico Madrid, Liverpool, Porto, Milan

GRUPI C –    
Sporting Lisbona, Borussia Dortmund, Ajax, Besiktas

GRUPI D
Inter, Real Madrid, Shakthar Donetsk, Sheriff Tiraspol

GRUPI E
Bayern Munchen, Barcelona, Benfica, Dinamo Kiev

GRUPI F –  
Villarreal, Manchester United,
Atalanta, Young Boys

GRUPI G
Lille, Sevilla, Salzburg, Wolfsburg

GRUPI H –  
Chelsea,
Juventus, Zenit, Malmo