Përfundoi raundi i parë i play-off-it për të hyrë në tabelën e Champions League. Galatasaray fitoi 3-2 në Norvegji me golat e dy ish-lojtarëve të Serisë A: Sergio Oliveira dhe Icardi përmbysën Ellingsen, Haugan barazoi por Midtsjo vendosi në minutën e 93-të. Braga kalon 2-0 me Ruiz dhe Dialò, Mancini mban gjallë Panathinaikos. Përfundon 0-0 mes Maccabi Haifa dhe Young Boys.
Ndeshjet e kthimit të martën 29 dhe të mërkurën 30 gusht:

Ndeshjet e sotme:

BRAGA-PANATHINAIKOS 2-1
51′ Ruiz (B), 74′ Djalò (B), 95′ Mancini (P).
BRAGA (4-3-3): Matheus; V. Gomez, Fonte, Niakaté, Marin; Al Musrati (36′ A. Horta), Pizzi (66′ Djalò), V. Carvalho; R. Horta (85′ Lopes), Ruiz (85′ Banza), Bruma (85′ Castro). Tr. Artur Jorge
PANATHINAIKOS (4-2-3-1): Brignoli; Vagiannidis, Jedvaj, Magnusson, Juankar; Perez (82′ Arao), Vilhena (76′ Cerin); Palacios (76′ Cantalapiedra), Djuricic (65′ Bernard), Mancini; Sporar (66′ Ioannidis). Tr. Jovanovic

MACCABI HAIFA-YOUNG BOYS 0-0
MACCABI HAIFA
(4-3-3): Nitzan; Sundgren, Seck, Goldberg, Cornud; Jaber, Mohamed, Chery (88′ Refaelov); Sabia (72′ Khalaili), Pierrot, Haziza (79′ David). All. Degu
YOUNG BOYS (4-3-1-2): Racioppi; Janko, Benito, Camara, Persson; Ugrinac, Lauper (69′ Chaiwa), Imeri (61′ Monteiro); Rieder (70′ Nsame); Itten, Elia (88′ Ganvoula). Tr. Wicky

MOLDE – GALATASARAY 2-3
8′ Ellingsen (M), 25′ Oliveira (G), 29′ Icardi (G), 56′ Haugen (M), 93′ Midtsjo (G).
MOLDE (3-5-2): Karlstrom; Haugan, Bjornbak, Ellingsen; Knudtzon, Eriksen (69′ Kaasa), Mannsverk, Breivik, Haugen; Brynhildsen, Wolff Eikrem (78′ Kitolano). Tr Moe
GALATASARAY (4-2-3-1): Muslera; Boey, Nelsson, Bardakci, Angelino; Kutlu (82′ Midtsjo), Oliveira (70′ Ayhan), Akgun (82′ Tete), Mertens (56′ Demirbay), Akturkoglu (70′ Yilmaz); Icardi. Tr. Buruk