U luajtëm dje ndeshjet Play Off të Europa League. Tirana mundet thellë 3-0 nga Young Boyes. Milani kualifikohet pas goditjeve të penaltive. Kalojnë në grupe edhe Tottenham, PSV dhe Granada.

Ja rezulatet e plota:

 • Cluj – KuPS 3-1
 • Ararat-Armenia – Stella Rossa 1-2
 • Charleroi – Lech Poznan 1-2
 • Dinamo Zagreb – Flora 3-1
 • Liberec – APOEL 1-0
 • Malmo – Granada 1-3
 • Rosenborg – PSV 0-2
 • Hapoel Beer Sheva – Viktoria Plzen 1-0
 • Dynamo Brest – Ludogorets 0-2
 • Copenaghen – Rijeka 0-1
 • Legia – Qarabag 0-3
 • Sarajeva – Celtic 0-1
 • St. Liegi – MOL Fehervar 3-1
 • Basel – CSKA Sofia 1-3
 • Dundalk – Klaksvik 3-1
 • Young Boys – Tirana 3-0
 • AEK – Wolfsburg 2-1
 • Rangers – Galatasaray 2-1
 • Rio Ave – Milan 1-1 (10-11 pas pen.)
 • Sporting – LASK 1-4
 • Tottenham – Maccabi Haifa 7-2