Mbrëmë janë luajtur tri ndeshjet e kthimit në play-off të Ligës së Kampionëve. Benfica përsërit suksesin e ndeshjes së parë dhe nuk i lë asnjë shans Dinamo e Kievit, e mundur me rezultatin e pastër 3-0. Kalon edhe Viktoria Plzen, e cila mundi në rikthim Qarabagun. Tallje e jashtëzakonshme për Yllin e Kuq të Stankoviqit, i eliminuar me autogol në minutën e 90-të.

VIKTORIA PLZEN (Çekia) – QARABAG (Azerbajxhan) 2-1:
38 ‘Ozobic (Q), 58’ Kopic (V), 73 ‘Kliment (V).
Rezultati i ndeshjes së parë: 0-0

BENFICA (Portugali) – DINAMO KIEV (Ukrainë) 3-0:
27 ‘Otamendi, 40’ Rafa Silva, 42 ‘Neres.
Rezultati i ndeshjes së parë: 2-0

YLLI I KUQ (Serbi) – MACCABI HAIFA (Izrael) 2-2:
27 ‘Pesic (Y), 43′ Ivanic (Y), 45’+ 5 Sundgren (M), 90’ aut. Pavkov (M)
Rezultati i ndeshjes së parë: 2-3