Kampionët në fuqi humbin Anthony Davis pas më pak se 6 minutash dhe eliminohen nga Phoenix Suns, në gjendje të shkojnë +29 në pjesën e parë dhe të kontrollojnë përpjekjen e dëshpëruar të kthimit të Suns.

Performanca fenomenale nga Devin Booker me 47 pikë dhe 8/10 trepikësha për të bërë padobishëm 29 pikë të LeBron James.

Denver pushton Portland me një super kthim nga -14 në çerekun e tretë dhe përfundon serinë 4-2 falë 36 pikëve të Jokic.

Ja rezultatet e plota të natës:

  • LOS ANGELES LAKERS-PHOENIX SUNS  100-113 (SERIE 2-4)
  • PORTLAND TRAIL BLAZERS-DENVER NUGGETS 115-126 (SERIE 2-4)