Sponsori teknik i ekipit kombëtar portugez ka krijuar këpucë speciale për të festuar suksesin e arritur nga Cristiano Ronaldo në karrierën e tij: 100 golat (dhe 101 me dygolëshin) të shënuar me fanellën e tij të Portugalisë.
Këtu ato janë në detaje:

Një Cristiano Ronaldo i gëzuar zbuloi këpucët e reja që sponsori teknik lusitan ka krijuar për të: me ngjyrat e kuqe dhe të arta, si ato të ekipit të tij kombëtar.

“Këto këpucë janë të bukura dhe mezi pres t’i vesh në ndeshjet e mia të radhës me Portugalinë për të festuar një moment historik në karrierën time!” komentoi CR7 në mediat sociale.

Ndeshja tjetër në të cilën Cristiano Ronaldo do të veshë këpucët e reja do të jetë ndeshja kundër Francës, e vlefshme për Nations League.