U luajtën pasdite ndeshjet e tjera në Premier League. Arsenali barazon me Brentfordin, Leicesteri shpartallon Tottenhamin. Fitojnë edhe Fulham dhe Wolverhampton.

Ja rezultatet plota të pasdites:

Arsenal – Brentford 1-1:   
66′ Trossard / 74′ Toney

Crystal Palace – Brighton 1-1:   
70′ Tomkins / 63′ March

Fulham – Nottingham 2-0:   
17′ Willian, 88′ Solomon

Leicester – Tottenham 4-1:   
23′ Mendy, 25′ Maddison, 45’ Iheanacho, 81′ Barnes / 14′ Bentancur

Southampton – Wolverhampton 1-2:   
24′ Alcaraz, / 73′ aut. Bednarek 86′ Joao Gomes

Bournemouth – Newcastle 1-1:   
30’ Senesi / 45’ Almiron