Arsenali ka fituar ndaj Wolvesit si mysafirë në kuadër të javës së 33-të me rezultat 2-0.

Topçinjtë e kishin marr seriozisht këtë ndeshje, pasi një rezultat tjetër përveç fitores, do t’i largonte nga objektivi i tyre, që mbetet vendi i pestë, por që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Bukayo Saka 43’ dhe Alexandre Lacazette 86’, shënuan për fitoren e londinezëve.