Në ndeshjet e sotme në Premier League, spikat Arsenali që mund Chelsean. Në takimet e tjera fitojnë Everton dhe Manchester City, ndërsa barazon Manchester United.

Ja rezultatet e plota të ditës:

SHEFFIELD UNITED-EVERTON 0-1:
80′ Sigurdsson

MANCHESTER CITY-NEWCASTLE 2-0:
14′ Gundogan, 55′ Torres

ARSENAL-CHELSEA 3-1:
34′ pen. Lacazette (A), 44′ Xhaka (A), 56′ Saka (A), 87′ Abraham (C)

ASTON VILLA – CRYSTAL PALACE 3-0:
5′ Traoré, 66′ Hause, 76′ El Ghazi.

LEICESTER-MANCHESTER UNITED 2-2:
23′ Rashford (M), 31′ Barnes (L), 79′ Bruno Fernandes (M), 85′ Vardy (L).

FULHAM – SOUTHAMPTON 0-0: