Përfunduan 4 ndeshjet e para në Premier League. Arsenali num merr më shumë se një barazim ndaj Southamptonit, fitojnë thellë Aston Villa dhe Leicester.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Aston Villa – Brentford 4-0
2′ Bailey, 7′ e 14′ Ings, 59′ Watkins

Leeds – Fulham 2-3
20′ Rodrigo (L), 26′ Mitrovic (F), 74′ Reid (F), 84′ Willian (F), 91′ Summerville (L)

Southampton – Arsenal 1-1
11′ Xhaka (A), 65′ Armstrong (S)

Wolverhampton – Leicester 0-4
8′ Tielemans, 19′ Barnes, 66′ Maddison, 80′ Vardy