Zemra e Liverpool-it, legjenda e të kuqve, Steven Gerrard bëri histori në Anfield dhe u rikthye sot në Merseyside. Jo në atë stadium, por në Goodison Park, për të sfiduar rivalët e vjetër të Evertonit. Jo si mesfushor i Kuq, por si menaxher i Aston Villas. Dhe derbi i tij shumë personal fiton me masë, falë golit të Buendia-s në fundin e pjesës së parë. Evertoni i mposhtur, i trazuar edhe më shumë, i pesti nga fundi dhe me një sukses që i mungon që prej 6 dhjetorit të kaluar. Aston Villa, tani e dhjeta në renditje, mund të gëzohet.

ora 13.30 Everton-Aston Villa 0-1:
45’ Buendia