Në ndeshjet e mbrëmjes në Premier League, barazon Chelsea, ndërsa fitojnë Everton dhe Southampton.

Ja rezultatet e plota:

Crystal Palace-Everton 1-2
26′ Kouyaté / 10′ Calvert-Lewin 40′ pen. Richarlison.

West Bromwich Albion-Chelsea 3-3:
4′ Robinson 25′ Robinson, 27′ Bartley, 55′ Mount, 70′ Hudson-Odoi, 93′ Abraham.

Burnley – Southampton 0-1
4’ Ings