U luajtën 3 ndeshje pasditen e sotme në Premier League. Barazon Tottenham, ndërsa  fitojnë Aston Villa dhe Southampton.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Aston Villa-Fulham 3-1:   
78′, 81′ Trézéguet, 87′ Watkins / 61′ Mitrovic

Newcastle-Tottenham 2-2:
28′ Joelinton, 85′ Willock 30′, 34′ Kane

Southampton-Burnley 3-2:   
31′ Armstrong, 42′ Ings, 66′ Redmond / 12′ (pen) Wood, 28′ Vydra.