Kanë përfunduar ndeshjet e para të ditës në Premier League. Brighton shpartallon Chelsean në rikthimin e trajnerit Graham Potter. Gjithashtu fitojnë Manchester City, Tottenham dhe Newcastle.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Leicester – Manchester City 0-1:
49’ De Bryune

Bornemouth – Tottenham 2-3:
22’, 50’ Moore (B), 57’ Sessegnon (T), 73’ Davies (T), 90’+2’ Bentancur (T)

Brentford – Wolverhampton 1-1:
50’ Mee (B), 52’ Neves (W)

Brighton – Chelsea 4-1:
5’ Tossard (B), 14’ aut. Loftus-Cheek (B), 42’ Chalobah (B), 48’ Havertz (C), 90’+2’ Gross (B)

Crystal Palace – Southampton 1-0:  
38’ Edouard

Newcastle United – Aston Villa 4-0:
45’, 56’ Wilson, 59’ Joelinton, 67’ Almiron