Brighton rikthehet për të fituar dhe e bën këtë duke mposhtur Leicesterin 5-2, me golat McAllister (dygolësh), Caicedo dhe Trossard. Pulëbardhat tani ngjiten në 13 pikë dhe shkojnë në vendin e katërt.

BRIGHTON H&A – LEICESTER CITY 5-2:
L. Thomas (10 autg), M. Caicedo (15), L. Trossard (64), A. Mac Allister (71 pen), (90+7) / K. Ịheanachọ (1), P. Daka (33)