Zhurmë kumbuese e humbjes 3-0 të Arsenalit në Crystal Palace. Një nokaut shumë i rëndë për Topçinjtë që për këtë arsye dështojnë në kundër-parakalimin ndaj Tottenhamit.

Kolaps për formacionin e Mikel Artetës ndaj ekipit të ish-të madhit Patrik Vieira.  Mateta 16’, Ayew 24’ dhe një penallti nga Zaha 74’, mposhtin Xhakën dhe shokët e tij.