Humbja e parë e sezonit nga Tottenham vjen në javën e katërt të Premier League.

 Në fushën e Crystal Palace, Spurs shemben në çerekun e fundit të orës, pas dëbimit me karton të kuq të Tanganga 58’, nën golat e Zaha 76’ me penallti dhe dygolëshit të Edouard 84’ dhe 90’+2’.

Në Selhurst Park përfundon me një 3-0 të pastër për vendasit.

Gjithashtu duhet të regjistrohet një dëmtim i Dier në minutën e 12-të.