Humbje e hidhur për Evertonin e Carlo Ancelottit, i cili u mund në shtëpi nga Aston Villa dhe pa trenin e Champions League të largohej pas fitores së pasdites të Chelseas.

Toffees shkojnë menjëherë në disavantazh me golin e Watkins 13’, por pas disa minutash ata gjejnë barazimin me Calvert-Lewin 19’ e zakonshëm.

Ndeshja duket se po shkon drejt një barazimi, por El Ghazi 80’ u jep Villans fitore finale 2-1.