Përfunduan 4 ndeshjet e sotme në Premier League. Fitojnë Arsenal dhe Newcastle United, barazon Manchester United.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit

FULHAM – ARSENAL 0-3:   
21’ Gabriel Magalhães, 26’ Gabriel Martinelli, 45’ Ødegaard

MANCHESTER UNITED – SOUTHAMPTON 0-0:

WEST HAM – ASTON VILLA 1-1:   
26’ pen. S. Benrahma / 17’ O. Watkins

NEWCASTLE UNITED – WOLVERHAMPTON 2-1:   
26’ Isak, 79’ Almiron / 70’ Hwang