U luajtën 4 ndeshje në orën 16:00 në Premier League. Fitojnë Arsenal, Leeds, West Ham dhe Aston Villa.

Ja rezultatet e plota të drekës:

NEWCASTLE – BRIGHTON  e shtyrë

EVERTON – ASTON VILLA 0-2:   
63′ Watkins, 81′ Buendia

LEEDS – SOUTHAMPTON 1-0:   
77′ Junior Firpo

LEICESTER – ARSENAL 0-1:   
46′ Martinelli

WEST HAM – NOTTINGHAM FOREST 4-0:  
70′, 73′ Ings, 78′ Rice, 85′ Antonio