U luajtën sot 6 ndeshje të tjera të javës së parë në Premier League. Fitojnë Arsenal, Newcastle dhe Brighton. Ja rezultatet e plota të ditës dhe golashënuesit:

Arsenal – Nottingham Forest 2-1:
E. Nketiah 26′, B. Saka 32′ / T. Awoniyi 82′

Bournemouth – West Ham 1-1:
D. Solanke 82′ / J. Bowen 51′

Brighton – Luton 4-1:
S. March 36′, João Pedro 71′ (pen), S. Adingra 85′, E. Ferguson 90′ + 5′ / C. Morris 81′ (pen)

Everton – Fulham 0-1:
B. Reid 73′

Sheffield United – Crystal Palace 0-1:
O. Édouard 49′

Newcastle – Aston Villa 5-1:
S. Tonali 6′, A. Isak 16′, 58′, C. Wilson 77′, H. Barnes 90′ + 1′ / M. Diaby 11′