Në ndeshjet e drekës në Premier League regjistrohen fitore minimale Arsenal, Newcastle, Sheffield dhe Crystal Palace.
Ja rezultatet e plota:

ARSENAL – WEST HAM 1-0:
78′ Lacazette

CRYSTAL PALACE – WATFORD 1-0:
28′ Ayew

SHEFFIELD UNITED – NORWICH 1-0:
36′ Sharp

SOUTHAMPTON – NEWCASTLE 0-1:
79′ Saint-Maximin

WOLVERHAMPTON – BRIGHTON 0-0: