Kanë përfunduar ndeshjet e orës 16:00 në Premier League. Fitojnë Chelsea, Manchester City, Newcastle City dhe Bournemouth.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Bournemouth – Leicester City: 2-1:
10′ Daka (L), 68′ Billing (B), 71′ Christie (B))

Chelsea – Wolverhampton: 2-0:
48′ Havertz, 54′ Pulisic, 90′ Broja)

Manchester City – Southampton: 4-0:
20′ Cancelo, 32′ Foden, 49′ Mahrez, 65′ Haaland)

Newcastle United – Brendtford: 5-1:
21′ e 56′ Guimaraes (N), 28′ Murphy (N), 54′ Toney (B), 82′ Almiron (N), 90′ autogol di Pinnock (N)