Në ndeshjet e drekës të Premier League fitojnë me goleada Chelsea dhe Manchester United. Suksese të vështira edhe për Southampton dhe Everton. Jarezultatet e plota.

Chelsea – Burnley 3-0
28′ Jorginho, 38′ Abraham, 49′ Hudson-Odoi

Everton – Brighton 1-0
38′ Richarlison

Leicester City – Southampton 1-2
14′ Dennis PRAET / 19′ Armstrong, 81′ Ings

Manchester United – Norwich City 4-0
27′, 52′ Marcus RASHFORD, 54′ Anthony MARTIAL, 76′ Greenwood

Wolverhampton – Newcastle 1-1
14′ Dendoncker / 7′ Almiron