Janë luajtur sonte 4 ndeshje në Premier League. Fitojnë Chelsea, Newcastle, Wolverhampton dhe Aston Villa.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Norwich – Chelsea 1-3
3’ Chalobah (C), 14’ Mount (C), 72’ pen. Pukki (N), 90’ Havertz (C)

Southampton – Newcastle 1-2
25’ Armstrong (S), 32’ Wood (N), 52’ Guimaraes (N)

Wolverhampton – Watford 4-0
12’ Jimenez, 18’ aut. Cucho, 21’ Podence, 85’ Neves

Leeds – Aston Villa 0-3
22’ Coutinho, 66’ Cash, 73’ Chambers