Përfunduan dy ndeshjet e para të ditës në kampionatin anglez. Aston Villa fiton lehtë në fushën e Burnleyt, ndërsa Manchester City merr një sukses me vështirësi në fushën e Sheffield Unitedit.
Ja rezultatet e plota të pasdites dhe golashënuesit:

Burnley – Aston Villa 1-3:
47’ Foster / 8’, 20’ Cash, 61’ Diaby

Sheffield United – Manchester City 1-2:
85’ Bogle / 63’ Haaland, 88’ Rodri