Në ndeshjet e pasdites në javën e parë të Premier League, fitojnë lehtë Liverpool, Chelsea dhe Everton. Sukses gjithashtu edhe për Leicester, Brighton dhe Watford.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Burnley-Brighton 1-2:
2′ Tarkowski, 71′ Maupay (BR), 78′ Mac Allister (BR)

Chelsea-Crystal Palace 3-0:
27′ Alonso, 40′ Pulisic, 58′ Chalobah

Everton-Southampton 3-1:
22′ Armstrong (S), 47′ Richarlison, 77′ Doucoure, 81′ Calvert-Lewin

Leicester-Wolverhampton 1-0:
41′ Vardy

Watford-Aston Villa 3-2:
10′ Dennis, 42′ Sarr, 67′ Cucho, 70′ McGinn (A), 97′ rig. Ings (A)

Norwich – Liverpool 0-3:
26’ Jota, 65’ Firmino, 74’ Salah