Pas fitores së Brentford në Wolverhampton, katër ndeshje të tjera u luajtën këtë pasdite për javën e pestë të Premier League.

Këtu janë rezultatet dhe shënuesit:

Burnley – Arsenal 0-1:   
(30 ‘Odegaard)

Liverpool – Crystal Palace 3-0:   
(43 ‘Mané, 78’ Salah, 89 ‘Keita)

Manchester City – Southampton 0-0:

Norwich – Watford 1-3:
(35’ Pukki / 17 ’Dennis, 63’ dhe 80’ Sarr)