Kanë përfunduar trendedhjet e orës 15:00 në Premier League. Fitojnë me rezultate minimale Liverpool dhe Newcastle, ndërsa humb përsëri Tottenhami.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Tottenham-Wolverhampton 0-2:   
7′ Jimenez, 18′ Dendoncker

Newcastle-Aston Villa 1-0:   
35′ Trippier

Burnley-Liverpool 0-1:   
40′ Fabinho