Në takimet e sotme në Premier League, fitojnë Liverpool, Everton dhe Fulham, ndërsa barazon Arsenal.

Ja rezultatet e plota:

Liverpool – Leicester City 3-0:
21′ Aut. Evans, 41′ Diogo Jota, 86′ Roberto Firmino.

Leeds United- Arsenal 0-0:

Sheffield United – West Ham 0-1:
56′ Haller.

Fulham – Everton 2-3:
1′ Calvert-Lewin (Everton), 15′ De Cordova-Reid (Fulham), 29′ Calvert-Lewin (Everton), 35′ Doucouré (Everton), 70′ Loftus-Cheek (Fulham).