U luajtën sot 6 ndeshje në Premier League, pasi 3 prej tyre ishin anulluar. Fitojnë me goleada Manchester City, Arsenal dhe Tottenham, ndërsa fitojnë më me vështirësi Chelsea, Southampton dhe Brighton.

Ja rezultatet e plota të ditës:

West Ham-Southampton 2-3:
(8′ Elyounoussi, 49′ Antonio, 61′ pen. Ward-Prowse, 65′ Benrahma, 78′ Bednarek)

Tottenham-Crystal Palace 3-0:  
(32′ Kane, 34′ Lucas, 74′ Son)

Norwich-Arsenal 0-5:  
(6′, 67′ Saka, 43′ Tierney, 84′ pen. Lacazette, 92′ Smith-Rowe)

Manchester City-Leicester 6-3:
(5′ De Bruyne, 14′ pen. Mahrez, 21′ Gundogan, 25′ pen., 87′ Sterling, 55′ Maddison, 59′ Lookman, 66′ Iheanacho, 69′ Laporte)

Aston Villa-Chelsea 1-3:  
(28′ aut. James, 34′ pen., 92′ pen. Jorginho, 56′ Lukaku)

Brighton-Brentford 2-0:   
(34′ Trossard, 42′ Maupay)