Në ndeshjet e sotme në Premier League, fiton thellë Manchester City, që shkon në jeye të renditjes. Fitojnë edhe Arsenal, Leeds dhe West Ham.

Ja rezultatet e plota të ditës:

WEST BROMWICH ALBION – MANCHESTER CITY 0-5:
6′, 30’ Gündogan, 20′ João Cancelo, 47′ Mahrez, 57′ Sterling.

SOUTHAMPTON – ARSENAL 1-3
3′ Armstrong, 8′ Pépé, 39′ Saka, 72′ Lacazette.

CRYSTAL PALACE – WEST HAM UNITED 2-3:
3′ Zaha , 97′ Batshuayi / 9′, 25′ Soucek, 65′ Dawson

NEWCASTLE UNITED – LEEDS UNITED 1-2:
57′ Almirón / 17′ Raphinha, 61′ Harrison.