Në ndeshjet e pasdites në Premier League, fitojnë Manchester City, Chelsea, Tottenham dhe Everton.

Ja rezultatet dhe golashënuesit:

Everton – Brentford 1-0
1’ McNeil (E)

Leeds – Brighton 2-2
33’ Mac Allister (B), 41’ Bamford (L), 62’ aut. Harrison (L), 79’ Harrison (L)

Leicester – Chelsea 1-3
11’ Chilwell (C), 40’ Daka (L), 45’+5’ Havertz (C), 78’ Kovacic (C)

Tottenham – Nottingham Forest 3-1
19’ e 35’ pen. Kane (T), 62’ Son (T), 83’ Worrall (N)

Crystal Palace – Manchester City 0-1:
78’ pen. Haaland