U luajtën sonte 3 ndeshje të vlefshme për javën e 31-të në Premier League. Fitojnë Manchester City dhe Arsenal, barazon Brighton.

Ja rezultatet e plota të mërkurës:

Arsenal – Luton 2-0
24′ Odegaard, 44′ aut. Hashioka

Brentford – Brighton 0-0

Manchester City – Aston Villa 4-1
11′ Rodri (MC), 20′ Duran (AV), 45+1′, 62′, 69′ Foden (MC)