U luajtën sot 6 ndeshje në Premier League. Fitojnë ekipet kryesore Manchester City dhe Liverpool.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Newcastle – Liverpool 0-1:
21′ Keita

Watford – Burnley 1-2:
8′ aut. Tarkowski, / 83′ Cork, 86′ Brownhill)

Southampton-Crystal Palace 1-2:
9′ Romeu, / 60′ Eze, 92′ Zaha

Aston Villa – Norwich 2-0:
41′ Watkins, 93′ Ings

Wolverhampton – Brighton 0-3:
42′ pen. Mac Allister, 70′ Trossard, 86′ Bissouma

Leeds – Manchester City 0-4:
13′ Rodri, 54′ Ake, 78′ Jesus, 90’ Fernandinho.