Në ndeshjet e sotme të Premier League fitojnë Manchester City dhe Tottenham, barazon Manchester United.

Ja rezultatet e plota:

Wolverhampton-Tottenham 1-2:
8′ Lucas (T), 67′ Traoré (W), 91′ (T)

Manchester United-Everton 1-1:
36′ aut. Lindelof (E), 77′ Greenwood (M)

ARSENAL-MANCHESTER CITY 0-3:
2′ , 40′ De Bruyne, 15′ Sterling