Në ndeshjet e drekës në Premier League, fitojnë Manchester United, Leicester dhe Brighton.
Ja rezultatet e plota:

Manchester United – Bournemouth 5-2:
(15′ Stanislas, 29′ Greenwood, 35′ pen. Rashford, 47′ Martial, 50′ pen. King, 54′ Greenwood, 59′ Bruno Fernandes)

Leicester – Crystal Palace 3-0:
(49′ Iheanacho, 77′, Vardy, 94′ Vardy)

Norwich – Brighton 0-1:
(25’ Trossard)