Në ndeshjet e tnera në Premier League, bie në sy që fitojnë të gjitha me penallti Chelsea, Liverpool dhe Manchester United. Nga ana tjetër regjistrohet sukses i pastër i Arsenalit ndaj Southamptonit.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Chelsea-Leeds 3-2:   
(42′ Mount, 58′ pen., 92′ pen. Jorginho / 26′ pen. Raphinha 83′ Gelhardt)

Liverpool-Aston Villa 1-0:   
(67′ pen. Salah)

Arsenal-Southampton 3-0:    
(20′ Lacazette, 27′ Odegaard, 62′ Gabriel)

Norwich-Manchester United 0-1:
(75′ pen. Ronaldo)