Në ndeshjet e drekës të Premier Leagues fitojnë thellë Liverpool dhe Tottenham.
Ja rezultatet e plota:

Bournemouth-Liverpool 0-3 :
(35′ Oxlade-Chamberlain, 44′ Keita, 54′ Salah)

Tottenham-Burnley 5-0 :
(4′ e 54′ Kane, 9′ Lucas Moura, 32′ Son, 74′ Sissoko)

Watford-Crystal Palace 0-0.