Në ndeshjet e së shtunës në Premier League, fitojnë Tottenham dhe Arsenal.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Brighton – Wolverhampton 3-3:
13′ Connolly (B), 19′ Saïss (W), 34′ Aut. Burn (W), 44′ (pen) Rúben Neves (W), 46′ (pen) Maupay (B), 70′ Dunk (B).

Crystal Palace – Sheffield United 2-0:
4′ Schlupp, 51′ Eze

Tottenham – Leeds United 3-0:
29′ (pen) Kane, 43′ Son Heung-Min, 50′ Alderweireld

West Bromwich Albion – Arsenal 0-4:
23′ Tierney, 28′ Saka, 60′, 64′ Lacazette.