Në dy ndeshjet e sotme në Premier League, fitojnë Tottenham dhe Manchester City.

Ja rezultatet e plota:

Tottenham-Southampton 2-1:
60′ Bale, 90′ (pen) Son Heung-Min / 30′ Ings

Aston Villa-Manchester City 1-2:
1′ McGinn / 22′ Foden, 40′ Rodrigo.