Kanë përfunduar 4 ndeshjet e të shtunës në Premier League. Fitojnë Tottenham dhe Wolverhampton, barazon Leicester City.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Leicester City – Crystal Palace 0-0:

Fulham – Bournemouth 2-2:
22′ Diop, 52′ pen. Mitrovic / 2′ Solanke, 29′ Lerma,

Wolverhampton – Nottingham Forest 1-0:
56′ pen. Ruben Neves

Tottenham – Everton 2-0:
59’ pen. Kane, 88’ Son