Në ndeshjet e pasdites në Premier League, debuton me fitore Ancelotti te Evertoni. Fitojnë Tottenham dhe Manchester United. Barazon Arsenali humb Chelsea.
Ja rezultatet e plota të pasdites:

Tottenham 2 – 1 Brighton:
53′ Kane, 72′ Alli / 38′ Webster

Aston Villa 1 – 0 Norwich City:
19′ Hourihane

Bournemouth 1 – 1 Arsenal:
35′ Gosling, 63′ Aubameyang

Chelsea 0 – 2 Southampton:
31′ Obafemi, 74′ Redmond

Crystal Palace 2 – 1 West Ham:
68′ Kouyaté, 90′ Jordan AYEW / 58′ Snodgrass

Everton 1 – 0 Burnley:
80′ Calvert-Lewin

Sheffield United 1 – 1 Watford:
36′ Nordwood / 27′ Gerard DEULOFEU

Manchester United 4 – 1 Newcastle:
23′ Martial, 35′ Greenwood, 40′ Rashford, 50′ Martial, / 17′ M. Longstaff