Përfunduan ndeshjet e orës 16:00 në Premier League. Fitojnë West Ham dhe Aston Villa, ndërsa barazon Leicester City.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Bournemouth – Nottingham Forest 1-1:   
28′ Anthony / 84′ Surridge

Leicester City – Brighton 2-2:   
38′ Albrighton, 63′ Barnes / 27′ Mitoma, 89′ Ferguson

Southampton – Aston Villa 0-1:  
77′ Watkins

West Ham –  Everton 2-0:   
34′, 42′ Bowen