U luajtën edhe 4 ndeshje të tjera në Premier League. Fitojnë thellë Manchester City dhe Newcastle United, ndërsa barazon Tottenham.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Leicester – Aston Villa 0-0

Manchester City – Watford 5-1:   
4′, 23′, 49′ pen., 53′ Jesus, 34′ Rodri / 28′ Kamara,

Norwich – Newcastle 0-3:   
35′, 41′ Joelinton, 49′ Guimaraes

Brentford – Tottenham 0-0: