Kanë për funduar ndeshjet e orës 15:00 në Premier League. Humb Evertoni, ndërsa fitojnë Leeds dhe Brentford.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Brentford – Aston Villa 2-1:
42′ Wissa, 83′ Roerslev Rasmussen / 16′ Ings

Everton – Brighton 2-3:
53′, 76′ Gordon / 3′, 71’ Mac Allister, 21′ Burn

Leeds United – Burnley 3-1:
39′ Harrison, 78′ Dallas, 90’+2′ James / 54′ Cornet

Southampton – Newcastle e shtyrë